Üyelik Girişi
Linkler
Site Haritası
Takvim

Hakkımızda

  Merhaba, ben İsmet Bayramoğlu;

Halen Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalında öğretim üyesi (profesör) olarak çalışmaktayım. 

Çocukluk yıllarımdan beri hayvanlara karşı aşırı bir sevgim  ve ilgim olmuştur. İlk okuduğum kitap hayvanlar ansiklopesidir. Ben kendimi bildiğimden beri evimizde bir hayvan beslenmiştir. (Kanarya, akvaryum, keklik..vs.) O yıllarda evimizin müstakil olmaması nedeniyle içimde kalan köpek sevgisini yıllarca baskılamıştım. 1999 yılında Denizlide görev yaparken bahçeli bir eve taşınma imkanı bulunca ilk işim köpek almaya karar vermek oldu. O zaman internet bu kadar yaygın değildi ve önce köpek bakımı ve ırklar konusunda çeşitli kitaplar okudum, bazılarını da internet aracılığı ile yurtdışından getirttim. Sonra bana uygun en iyi ırk hangisi diye araştırdım ve Alman Çoban Köpeğini tercih ettim. Tesadüfen bir gazete ilanında safkan alman kurdu ilanı gördüm ve karşıma nur içinde yatsın rahmetli Necmi YILMAZ çıktı.

 

Kendisi yıllarca İsviçre'de çalışmış köpek aşığı birisiydi ve SchH3'ün ne olduğunu daha ülkemizde kimse bilmezken kendi köpeği ile yıllar önce yurtdışındaki yarışmalarda dereceler almış birisiydi. Emekli olunca memleketine dönmüş ve Çanakkale Lapseki' de küçük ama çok güzel bir bahçeli ev ve 1 dönümlük arka bahçesine de 4 odalı (hala bu kadar temiz ve düzenli bir köpek barınağı daha görmedim) zemini rabıta kaplı, önleri granit ve tertemiz köpekleri için kennel yaptırmıştı. Ülkesine dönerken de o zaman Dünya Şampiyonu VA1 olmuş Uran von Wildsteigerland'ın erkek yavrusu ile yine seceresi mükemmel bir dişi yavru getirmişti. Bu köpeklerin eşleşmesinden doğan yavruları satıyordu. Şanslıydım böyle birisiyle tesadüfen tanışmıştım. Hemen yavruları dahi görmeden almaya karar verdim. Bir erkek bir dişi yavruyu alıp geri geldim ve böylece Alman çoban köpekleri ile tanışmış oldum. Erkek olan Zeus ne yazıkki 5 yaşında öldü, kız kardeşi Katia şu an 11 yaşında ve birlikteyiz.

Daha sonra Ankara'ya döndükten sonra erkek köpeğimin eğitimi için 2001 yılında kardeşim gibi sevdiğim Veteriner hekim Tarkan ÖZVARDAR ile tanıştım. Onun sayesinde daha sonra working line Alman Çoban Köpeklerini tanıma fırsatı buldum. Erkek köpeğim Zeus 2005 yılında ölmüştü, çok üzgündüm. Bu üzüntümü azaltmak için köpek almam gerekiyordu. O sırada Tarkan bana workingline alman çoban köpeği almam konusunda ısrar etti. İnternetten araştırmalarım neticesinde working line Alman Çoban Köpeklerinin en iyilerinin Çek Cumhuriyetinde olduğunu öğrendim. Jinopo 'nun sahibi Jiri ve oğlu Petr Novonty ile tanıştım. Uzun süre yazıştıktan sonra buradan www.jinopo.cz yavru almamın en doğrusu olduğunu düşündüm Petr bana ilk erkek working line Alman çoban köpeğimi Laso z Jirkova Dvora (Norbo) yı 2 aylıkken getirdi ve evimde kendisini misafir ettim. Norbo büyüdükçe gerçekten köpek beslemenin ne olduğunu anladım. Sözümden dışarı çıkmayan, profesyonelce eğitim almadığı halde her türlü komutu yerine getiren, korkusuz, mükemmel bekçi, oyuncu gerçek bir dost. Daha sonra 2009 yılında dişi almaya karar verince yine Petr bana solid black Fara z Jirkova dvora(Maya)' yı getirdi. 

Halen 3 köpeğim var. Bu siteyi kurmamdaki amacım working line Alman Çoban Köpeklerini Veteriner hekim Köpek Eğitim Uzmanı Tarkan ÖZVARDAR ile birlikte tanıtmaktır.

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam9
Toplam Ziyaret90845
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.122732.2514
Euro34.784634.9240
Hava Durumu
Saat